ДЕПАРТАМЕНТ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ: ПІДСУМКИ 2017 РОКУ

Департамент енергоменеджменту КП «Агентство регіонального розвитку» (далі — Департамент) було створено у вересні 2015 року в рамках Грантового проекту Європейської Комісії «Пілотний проект з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Славутич до 2020 року — здійснення термомодернізації 2-х муніципальних об’єктів бюджетної сфери».

Основними завданнями Департаменту стали:
− Координація та моніторинг реалізації загальноміської Програми «План дій сталого енергетичного розвитку міста Славутича до 2020 року» та виконання зобов’язань Угоди мерів.
− Залучення інвестицій для впровадження енергоефективних проектів та заходів з енергозбереження на території міста Славутича.
− Проведення моніторингу енергоефективності громадських будівель та споруд міста Славутича, впровадження Планів вимірювання та верифікації.
− Впровадження системи енергоменеджменту в місті Славутичі.

На виконання завдань Грантового проекту, протягом 2017 року Департаментом проведено наступну роботу:
− Розроблено моніторинговий звіт за період 2015-2016 роки щодо стану впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Славутича до 2020 року.
− Підготовлено заявку на участь в проекті «Енергоефективність в громадах — ІІ» щодо розвитку енергоменеджменту та підвищення результативності впровадження енергоефективних заходів. Славутич обрано партнером проекту на 2017-2019 роки.
− Підготовлено заявку на отримання пільгового кредитного фінансування до Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO для завершення термомодернізації Школи №4 та реконструкції системи опалення басейну «Лазурний» (12,8 млн. грн.).
− Підготовлено заявку на участь в проекті Європейської комісії «Угода мерів-схід — Демонстраційні проекти — ІІ» щодо встановлення сонячних електростанцій (8,1 млн. грн.).
− Підготовлено аналітичні дані на отримання фінансування з Державного Фонду Регіонального Розвитку для заміни вікон на енергозберігаючі у Школі №1 та Ліцеї (5 млн. грн.).
− Здійснено організаційний та аналітичний супровід укладення енергосервісних контрактів (ЕСКО контрактів) для 5-ти об’єктів Управління освіти і науки (3,16 млн. грн.).
− Здійснено організаційний та аналітичний супровід проведення енергоаудитів для 4-х об’єктів Управління освіти і науки.
− Впроваджено Плани вимірювання та верифікації в Школі №2 та Дитячому садку №1.
− Виконано енергетичні обстеження 8-ми муніципальних будівель (тепловізійні зйомки, вимірювань вологості, температури у приміщеннях тощо), складено звіти та надано рекомендації для подальшого впровадження енергоефективних заходів.
− Здійснено щоденний моніторинг енерговитрат у 29-ти муніципальних будівлях міста Славутич з використанням автоматизованої системи енергомоніторингу «АСЕМ» та надано відповідні рекомендації.
− Виконано моніторинг впровадження енергоефективних заходів у 4-х муніципальних будівлях.
− Прийнято участь у 12 навчальних та публічних заходах в сфері енергоефективності.

Завдяки проведеній у 2017 році роботі фахівцями Департаменту, погоджена фінансовими організаціями та інвесторами сума додатково залучених фінансових ресурсів, на впровадження заходів з енергозбереження в місті Славутичі на 2018-2019 роки, складає близько 15 млн. грн.

Активне функціонування Департаменту енергоменеджменту забезпечує ефективне виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Славутича до 2020 року, основних положень Угоди Мерів та значно зменшує витрати бюджетних коштів на енергоносії.