9 ПОРАД ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТЕПЛА В ОСЕЛІ

1. Не перекривайте дорогу теплу! Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розставленні меблі та інші речі, розташовані перед радіаторами, поглинають до 20% теплової енергії.
2. Розмістіть за батареями теплозахисні екрани або фольгу, тоді тепловіддача збільшиться на 20%.
3. Опускайте на ніч жалюзі або затуляйте вікна короткими шторами. Так ви скоротите втрати тепла на 8-15%.
4. Заклейте щілини у вікнах. Біля 40% тепла, що надходить у приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5° С.
5. Провітрюйте приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідчинені впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.
6. Встановіть мініму двокамерні енергозберігаючі вікна, які вбережуть помешкання від потрапляння гарячого повітря влітку та утримуватимуть тепло в квартирі взимку.
7. Товсті килими чи килимове покриття допоможуть вам утеплити бетонну підлогу.
8. Закривай двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна в підїзді становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.
9. Дослідіть помешкання на наявність шпаринок у вікнах, дверях, а також в інших місцях, звідки може надходити холодне повітря, та ліквідуйте їх.

Оригінальні статті:
1. «Корисні поради щодо економії енергії у вашому будинку»
Сайт: http://teplo.gov.ua.
2. «Як зберегти енергію? економія у побуті»
Сайт: http://energefficiency.in.ua

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Відповідальність за зміст цієї публікації покладається виключно на Виконавчий комітет Славутицької міської ради. Викладені у ній думки у жодному разі не можуть бути сприйняті, які офіційна позиція Європейського Союзу.